Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Jak łatwo nauczyć się słówek

karteczki samoprzylepneJęzyka angielskiego można się nauczyć stosując różne metody a poza tym ważna jest motywacja. Decydując się na kurs organizowany przez profesjonalistów trzeba mieć na uwadze, że będzie konieczne powtarzanie słówek. Robienie tego w czasie, przeznaczonym na odpoczynek może się nie udać. Trzeba znaleźć taki system, który pozwoli na naukę, ale nie kosztem innych zajęć.

Karteczki samoprzylepne – do czego mogą się przydać?
Są one łatwo dostępne i tanie. Należy kupić kilka kolorów karteczek i napisać na nich słówka do zapamiętania. Wersja po angielsku może być po jednej stronie a polskie tłumaczenie po drugiej. Ta metoda jest dobra dla różnych stopni zaawansowania w języku i wymaga przede wszystkim wytrwałości. Nie jest kłopotliwa i może być urozmaiceniem nudnego dnia. Może być wykorzystywana w miejscu pracy, bez obniżenia wydajności i narażenia się na uwagi szefa.

Jak zorganizować naukę
Na pierwszy dzień konieczne będzie naszykowanie ok.20 karteczek samoprzylepnych ze słówkiem po angielsku i z tłumaczeniem. Można je umieszczać w dowolnych miejscach, czytać i starać się zapamiętać słówka. Na kolejny dzień szykuje się nowe słówka na innym kolorze a te z poprzedniego dnia zostawia się do powtórzenia. Kolory karteczek mogą też oznaczać słówka tematycznie. Ta metoda może być też wykorzystana jako gra towarzyska w wolnym czasie spędzanym z dziećmi lub znajomymi.

Comments are closed.