Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Jak ułatwić dziecku naukę języka angielskiego?

Książka do nauki angielskiego (z tantis) nie musi być nudna, obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Nie brakuje książek, które wzbudzają zainteresowanie wśród dzieci, zachęcają je do uczenia się, dostarczają cennej wiedzy i zapewniają dobrą zabawę. Istotne jest to, aby nauka języka zapewniała dziecku przyjemność, dzięki czemu przyswajanie nowych informacji nie będzie sprawiało żadnych problemów. W przypadku dzieci idealnie sprawdza się nauka poprzez zabawę. Każdy wiek jest dobry do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym. Obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od poznawania języka angielskiego, którym można posługiwać się niemalże całym świecie.

Jakie są skuteczne sposoby przyswajania języka angielskiego?

Zamiast wręczać dziecku książkę do nauki języka angielskiego, zdecydowanie lepsze będzie dawanie przykładu i mówienie do niego w obcym języku. Naturalne używanie słówek i zwrotów jest bardzo efektywne. Znaczenie ma to, aby dziecko zostało osłuchane z językiem, było nim otoczone ze wszystkich stron. Warto wspomóc się także lalkami, misiami czy kukiełkami. Zawsze uda się podczas zabawy nimi przemycić słowa i zwroty angielskie. Wspaniałe sprawdzają się też bajki w języku obcym. Dotyczy to zarówno książek, jak i programów telewizyjnych. Świetnie nadają się obrazkowe fiszki. Pozwala to na poznanie wielu nowych słów w sposób szybki, łatwy i przyjemny.

Istotne będzie również to, aby wyrobić w dziecku nawyk codziennego uczenia się. Nauka nie musi jednak pochłaniać dużo czasu, wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut. Najważniejsza jest systematyczność, ciągłe poddawanie mózgu bodźcom. Godne polecenia są takie kursy językowe dla dzieci, wiele z nich odbywa się nawet przez Internet. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, bo nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Wspaniale sprawdzają się zajęcia z lektorem języka angielskiego online. Godnym polecenia sposobem na naukę języka obcego jest karaoke. Śpiewanie piosenek po angielsku to świetny przykład nauki poprzez zabawę.

Comments are closed.