Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Nauka do matury z angielskiego

Osoby, które są w klasie maturalnej powinny mieć świadomość, że zostało już niewiele czasu do egzaminów. Szczególnie duże trudności może sprawić język angielski, ponieważ nie da się w krótkim czasie do tego przygotować.

Rozpoczęcie przygotowań

Najlepiej już kilka miesięcy wcześniej rozpocząć przygotowanie do matury z angielskiego i zaopatrzyć się w repetytoria oraz podręczniki. Czasami w szkole organizowane są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które mogą dać naprawdę wiele dobrego. Warto się na nie zapisać, jeżeli jest taka możliwość. Dobrym pomysłem jest także udział w kursie lub korepetycje. Korepetycje są o tyle dobre, że jesteśmy sam na sam z nauczycielem, który może swoją uwagę całkowicie skupić na nas. Należy jednak pamiętać, że nikt za ciebie się nie nauczy, dlatego najważniejsza jest nauka samemu w domu. Oczywiście przydatne jest także rozwiązywanie testów i egzaminów z ubiegłych lat. Zawsze jest minimalna szansa na to, że jakieś zadanie powtórzy się w tym roku. Zakres materiału raczej wiele się nie zmienił przez lata, dlatego warto z tego korzystać.

Jak się uczyć?

Korepetycje trochę kosztują, dlatego zależy to głównie od możliwości finansowych rodziców. Najważniejsze to uczyć się systematycznie. Przerwy niestety spowalniają progres, dlatego trzeba być regularnym. Oczywiście nie każdy musi być orłem z angielskiego, ale zdanie egzaminu maturalnego nie jest czymś nie do przejścia. Wystarczy kilka miesięcy pilnej nauki, żeby się do tego naprawdę dobrze przygotować. Matura z angielskiego składa się z egzaminu pisemnego i ustnego. Warto również odwiedzić stronę internetową Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której można znaleźć szczegółowe informacje o maturze. Trzeba też wcześniej określić ile możesz poświęcić dziennie czasu na naukę języka angielskiego. Pamiętaj, że są też inne przedmioty, dlatego trzeba wszystko dobrze zorganizować.

Comments are closed.