Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Pomoce edukacyjne dla dzieci – z czego możemy korzystać?

Nauka młodych Polaków w UK, nie jest zbyt prostym zadaniem. I nie chodzi tu wcale o to, jaki poziom nauczania reprezentują tutejsze szkoły. Wbrew pozorom, jest on zbliżony do naszego. Chodzi tu raczej o to,że model nauczania jest tu bardzo skomplikowany i podzielony na różne segmenty wiekowe. Trudno więc znaleźć odpowiednie pomoce edukacyjne dla dzieci – imigrantów.

Gdzie ich szukać?

Jeśli jednak nie chcemy, by nasze dzieci zapomniały o swoim rodzinnym kraju, musimy… pomóc im, znaleźć odpowiednie pomoce dydaktyczne. Nie trzeba chyba przypominać, że w UK jest o nie dosyć trudno. Owszem, funkcjonują tu polskojęzyczne księgarnie, ale… jest ich stosunkowo mało. Gdzie więc szukać polskich pomocy naukowych?

  1. W internecie znajdziemy wszystko!

Najlepszym pomysłem na znalezienie profesjonalnych pomocy edukacyjnych, jest rzecz jasna internet. Możemy tu znaleźć zarówno polskie lektury (Wolne Lektury), jak również zbiory IPN. Oczywiście nie trzeba wspominać, że istnieje mnóstwo podobnych serwisów internetowych, z których można czerpać wiedzę o naszej Ojczyźnie.

  1. Oferta internetowych i stacjonarnych księgarni polskojęzycznych.

Na terenie UK (a także w obszarze sieci Internet), można znaleźć szereg publikacji, traktujących o Polsce. Są one dostępne zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Możemy więc wybierać pomiędzy materiałami „papierowymi” jak również dostępnymi w wersji sieciowej.

Comments are closed.