Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Łatwa nauka angielskiego? To nie mit!

flaga - logoW dzisiejszych czasach nauka angielskiego wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Na wyciągnięcie ręki mamy obecnie narzędzia, dzięki którym w wygodny, szybki i skuteczny sposób możemy uczyć się języków. Zapraszamy do poznania klasycznych oraz zupełnie nowych sposobów nauki języka angielskiego.

Kiedyś to przede wszystkim kursy językowe, zagraniczne wyjazdy, oraz żmudna praca z podręcznikami były sposobami na naukę angielskiego. Obecnie sytuacja wygląda inaczej, a sam proces nauki staje się bardziej naturalny, mniej męczący i znacznie bardziej atrakcyjny.

W serwisie EffortlessEnglishClub zamierzamy pokazać, że nauka angielskiego może być szybka, łatwa i przyjemna, wystarczy jedynie chcieć. Wciąż bardzo dużo mogą nam dać kursy językowe, wciąż świetnym bodźcem do rozwoju kompetencji językowych są wyjazdy zagraniczne, wciąż podręczniki oraz różne repetytoria pomagają w uporządkowaniu materiału w naszych głowach.

Obecnie jednak coraz większą rolę odgrywa internet i możliwości, które dostarcza. Bez problemów możemy znaleźć w sieci osoby biegle posługujące się angielskim, a nawet tzw. native speakerów, z którymi możemy umówić się na rozmowy na Skype’ie czy też poprzez różne platformy językowe.

Nieocenioną pomocą oraz dużym zastrzykiem energii i motywacji mogą być również anglojęzyczne piosenki. W zależności od poziomu naszego języka możemy wybierać różne utwory i analizować ich tekst oraz przesłanie. Bardzo popularnym sposobem skutecznej nauki angielskiego są również seriale i filmy w języku angielskim (najlepiej bez lektora, z napisami – polskimi lub angielskimi). W internecie możemy również odwiedzać zagraniczne serwisy (np. sportowe, informacyjne lub inne – zgodne z naszymi zainteresowaniami). W ten sposób naturalnie i szybko uczymy się czytać oraz operować angielskimi zwrotami.

Wymienione powyżej metody to oczywiście jedynie początek długiej listy różnych sposobów na skuteczną naukę języka (nie tylko angielskiego). Jest ich znacznie więcej, potrzebujemy jedynie dwóch rzeczy – motywacji oraz czasu. Jeśli tych dwóch zasobów nam nie zabraknie i będziemy łączyć różne metody, wówczas możemy być pewni, że po kilku miesiącach będziemy mogli pochwalić się swoją znajomością angielskiego.

Comments are closed.