Skuteczna nauka angielskiego – filmy i seriale z angielskimi napisami

oglądanie seriali w nocyOglądanie filmów i seriali to zadanie łatwe i przyjemne. Ten rodzaj rozrywki jest szczególnie popularny w naszym kraju, na ogół kojarzy się jednak z biernością. Tymczasem możemy z seriali i filmów uczynić nasze oręże w walce o skuteczne opanowanie języka. Wystarczy jedynie, że zamiast filmu z lektorem wybierzemy wersję z napisami (najlepiej angielskimi).

W dzisiejszych czasach włączenie filmu czy serialu w języku angielskim nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Na wielu popularnych portalach możemy znaleźć angielskie seriale i filmy do obejrzenia w trybie online, w wielu miejscach możemy też znaleźć opcje oglądania z angielskimi napisami. Jest to szczególnie pożyteczne, gdyż podczas oglądania filmu będziemy mogli osłuchać się z naturalnym brzmieniem poszczególnych słów.

W razie, gdy nie będziemy rozumieć jakiejś wypowiedzi możemy film zatrzymać, sięgnąć do słownika i sprawdzić znaczenie poszczególnych słów. W ten sposób będziemy nadążać za akcją, a przy okazji poznamy znaczenia nowych słówek i konteksty, w których są one używane. Warto również zapisywać takie newralgiczne słowa w jakimś zeszycie, zaglądając tam od czasu do czasu będziemy utrwalać naszą wiedzę i skojarzenia. Jeśli mamy z jakimś słowem problem warto dodać je do fiszek, w ten sposób będziemy o nim pamiętać podczas codziennej nauki.

Jeśli chodzi o same filmy i seriale w języku angielskim, to wybór jest przeogromny. Na samym portalu YouTube znajdziemy mnóstwo odcinków najróżniejszych seriali, często z opcją do oglądania z napisami. Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali jest dość przyjemną i naturalną formą obcowania z językiem angielskim. Oto mamy okazję zobaczyć w jaki sposób angielskie słówka, zwroty i wyrażenia używane są na co dzień, w codziennych sytuacjach. Oczywiście czasem natkniemy się na jakieś wyrażenie, którego nie powinniśmy rozumieć dosłownie (tzw. frazeologizmy lub związki frazeologiczne – po angielsku phrasal words), jednak z pomocą wyszukiwarki Google będziemy mogli odkryć jego faktyczne znaczenie.

Warto zacząć oglądanie seriali z angielskimi napisami od seriali prostych, ale jednocześnie ciekawych. Jednym z takich seriali jest amerykański serial animowany South Park, który oprócz typowo rozrywkowych funkcji może być również dobrym sposobem na skuteczną naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *