Email: kontatk@effortlessenglishclub.pl

Skuteczna nauka angielskiego – filmy i seriale z angielskimi napisami

oglądanie seriali w nocyOglądanie filmów i seriali to zadanie łatwe i przyjemne. Ten rodzaj rozrywki jest szczególnie popularny w naszym kraju, na ogół kojarzy się jednak z biernością. Tymczasem możemy z seriali i filmów uczynić nasze oręże w walce o skuteczne opanowanie języka. Wystarczy jedynie, że zamiast filmu z lektorem wybierzemy wersję z napisami (najlepiej angielskimi).

W dzisiejszych czasach włączenie filmu czy serialu w języku angielskim nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Na wielu popularnych portalach możemy znaleźć angielskie seriale i filmy do obejrzenia w trybie online, w wielu miejscach możemy też znaleźć opcje oglądania z angielskimi napisami. Jest to szczególnie pożyteczne, gdyż podczas oglądania filmu będziemy mogli osłuchać się z naturalnym brzmieniem poszczególnych słów.

W razie, gdy nie będziemy rozumieć jakiejś wypowiedzi możemy film zatrzymać, sięgnąć do słownika i sprawdzić znaczenie poszczególnych słów. W ten sposób będziemy nadążać za akcją, a przy okazji poznamy znaczenia nowych słówek i konteksty, w których są one używane. Warto również zapisywać takie newralgiczne słowa w jakimś zeszycie, zaglądając tam od czasu do czasu będziemy utrwalać naszą wiedzę i skojarzenia. Jeśli mamy z jakimś słowem problem warto dodać je do fiszek, w ten sposób będziemy o nim pamiętać podczas codziennej nauki.

Jeśli chodzi o same filmy i seriale w języku angielskim, to wybór jest przeogromny. Na samym portalu YouTube znajdziemy mnóstwo odcinków najróżniejszych seriali, często z opcją do oglądania z napisami. Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali jest dość przyjemną i naturalną formą obcowania z językiem angielskim. Oto mamy okazję zobaczyć w jaki sposób angielskie słówka, zwroty i wyrażenia używane są na co dzień, w codziennych sytuacjach. Oczywiście czasem natkniemy się na jakieś wyrażenie, którego nie powinniśmy rozumieć dosłownie (tzw. frazeologizmy lub związki frazeologiczne – po angielsku phrasal words), jednak z pomocą wyszukiwarki Google będziemy mogli odkryć jego faktyczne znaczenie.

Warto zacząć oglądanie seriali z angielskimi napisami od seriali prostych, ale jednocześnie ciekawych. Jednym z takich seriali jest amerykański serial animowany South Park, który oprócz typowo rozrywkowych funkcji może być również dobrym sposobem na skuteczną naukę.

Comments are closed.